Ve čtvrtek 8. 11. 2018 odpoledne jsme se sešli s dětmi a jejich rodiči u školy. Zazpívali jsme si písničku o Martinovi a rozsvítili lampiony. Vydali jsme se na průvod Rychvaldem až na hřiště T.J. Baník. To už byla téměř tma. Tam za zpěvu písničky se opravdu ukázala postava na koni. Podařilo se nám přivolat Martina. Snad se brzy objeví i sníh.

Za všechny zúčastněné Marie Nováková

O dětech je známo, že jsou tvořivé, kreativní, a když si hrají, tak nezlobí.

V souvislosti s povídáním o Halloweenu v hodině anglického jazyka jsme se rozhodli, že si uděláme podvečerní dílnu s rodiči, uvaříme si teplý čaj a vydlabeme dýně.

Číst dále

Žáci 3. A třídy si zopakovali, co všechno ví o svém městě, ve kterém žijí. Pracovali s mapami, četli si pověst o zámku a malovali obrázky hlavních objektů města. Všechny svoje poznatky pak využili při vytvoření informačního cestovního plakátu o Rychvaldu.

M. Kaděrová

Číst dále

Ve čtvrtek 18. 10. a 25. 10. k nám zavítaly do 3. tříd lektorky vzdělávací instituce THeatr Ludem. Formou dramadílny s žáky strávily dvě hodiny. Přímým prožitkem ze hry si žáci osvojili informace k tématu  Domov. Hledali odpovědi na otázky: Jak domov vypadá? Čípak je tento domov? Jak voní domov? Jaký domov bych chtěl/chtěla? A kde by byl?

Číst dále

Ve středu 31. 10. se do školy přiřítily příšerky, které jako by vyskočily z některých hororových filmů. Žádné nebezpečí však nehrozilo. To jen v některých třídách naší základní školy si žáci připomínali keltský svátek všech zesnulých a z něj vycházející svátek, který se slaví především v anglosaských zemích, Halloween. Číst dále