AUTORSKÉ ČTENÍ A BESEDA S JANEM OPATŘILEM

Ve čtvrtek 21. 3. navštívily 3. třídy knihovnu, aby se na besedě setkaly s milým mladým spisovatelem a ilustrátorem příběhů o kapříku Metlíkovi, Janem Opatřilem. Ten nás poutavě seznámil se všemi postavami svých příběhů, naučil nás od sebe rozlišit rybí protagonisty, dokonce jsme si pod jeho vedením ukázali, jak vypadá ticho pod vodou. Po autorském čtení jednoho podvodního dobrodružství z knihy „Kapřík Metlík Nový domov“ následovala debata, kdy se žáci například dozvěděli, že Jan Opatřil je také úspěšným autorem hororových povídek. Někteří si z besedy odnesli knihu s podpisem, jiní zase originální čtenářskou „kapříkovou“ záložku. Všichni jsme si ale určitě odnesli zajímavý zážitek – setkání s opravdovým autorem. „ Pan Jan Opatřil je velmi šikovný spisovatel. Moc se mi líbilo, jak jsme šli místo vyučovací hodiny do knihovny. Hezky nám předčítal knížku Kapřík Metlík Nový domov, kapitolu 1.“, prohlásila Kristýnka Valová z 3. C. Kdo ví, třeba bylo toto setkání právě pro některé motivací pustit se do psaní a ilustrování.

 

Mgr. Andrea Kochová