Ačkoli by všichni, znalí pohádkového večerníčku, čekali obligátní odpověď, za touto ranní mlhou se neobjevil rybníček Brčálník, ale Skučák. Respektive město Rychvald a jeho škola. Vzhledem k tomu, že se zde mlha roztahovala jen do poledne, mohli jsme od půl třetí běhat s draky za krásného slunečného bezvětrného dne. Takže téměř dokonalé.

Číst dále

Rok od uspořádání nultého ročníku přespolního běhu ZŠ Rychvald uběhl jako voda. Byl to pro nás ročník zkušební, na kterém se ladily drobné nedostatky. V úterý 9. 10. 2018 se největší sportovní nadšenci vesele pustili do 1. ročníku. Do závodu se zapojilo celkem 25 atletů snažících se zvládnout náročný běh terénem škole blízkého lesoparku. Dokonce je přišlo podpořit i několik fanoušků.

Číst dále

Máte rádi kočky? My druháci ano a po návštěvě divadla ještě víc.

V ostravském Světě loutek jsme 4.10. navštívili představení Kocourek Modroočko s písničkami Marka Ebena. Zhlédli jsme příběhy kočiček a kocourků, kteří zažívají svá dobrodružství přímo kolem nás. Koukejte se…

Za 2. třídy M. Nováková

Žáci z 2. A  a 2. B ZŠ Rychvald již vědí, co tento nadpis znamená.

21. září se vypravili do Městské knihovny Rychvald, aby si rozšířili znalosti a povědomí o uměleckém mediu, komiksu. Setkali se tak na Komiksovém workshopu s autorem komiksových příběhů Danielem Vydrou, který jim představil několik typů, pojmenování, přiblížil jim princip vzniku.

Číst dále