V sobotu 5. 1. 2019 proběhlo čtvrté kolo, kterým se Školní florbalová liga 2018/2019 přehoupla do své druhé poloviny. 17 chlapců osmi tříd 2. stupně rychvaldské školy se sešlo v tělocvičně, aby odehrálo další zápasy základní části.

David Pokluda Číst dále

Protože se nezadržitelně přiblížily Vánoce, odložil ve čtvrtek 20. 12. 2018 výběr učitelského sboru klasifikační notýsek a reprezentanti žáků 9. ročníků učební pomůcky a poměřili síly mezi florbalovými brankami. I přestože byl zápas bohatý na akce, výsledkově se zdál docela vyrovnaný. První třetina skončila ve prospěch učitelů 2:0 a druhá třetina dokonce bezbrankovou remízou. Na začátku třetí části hry se deváťáci dostali na dostřel.

Číst dále

Nejdříve proběhl v tělocvičně ve středu 19. 12. 2018 vánoční turnaj našich žáků 6. – 7. tříd. Celkem 28 chlapců poměřilo síly v sálové kopané a 28 dívek bojovalo o vítězství tříd ve vybíjené. Vítězem vánočního fotbálku se bez ztráty bodu a bez obdržené branky stala třída 7. A.

Číst dále

„Bij! Pozor! Nahraj!“ a další podobné hlášky jste mohli slyšet v tělocvičně při pátečním dvouhodinovém zápolení čtvrtých a pátých tříd. Pět desetičlenných týmů sehrálo deset vzájemných zápasů, ve kterých zvítězili ti, kdo uměli nejen nejlépe házet, chytat či mířit, ale také spolupracovat. Číst dále

Ve čtvrtek 29.11.2018 se do Dolní oblasti Vítkovic vydala expedice ve složení 9.A a 9.B. Již v hodinách chemie při probírání učiva o výrobě železa jsme si ukazovali, jak to ve vysoké peci probíhá, proto jsme byli nadšení.

Po příjezdu na místo jsme se rozdělili na dvě skupinky. Každá měla svého průvodce a učitele. 9.A byla pod vedením pana učitele Jurčíka a 9.B měla na starost paní učitelka Mirková. Obě skupinky dostaly helmy (červené – 9.B, bílé 9.A).