JEDNOU BUDU CHEMIKEM!

Od října tohoto roku probíhá na naší škole, pod organizací Veselá věda, badatelský kroužek se zaměřením na chemii. Žáci od 1. Do  5 . třídy se učí nejen bádat jako vědci v chemické laboratoři, ale také pracovat s chemickým nádobím, látkami a používat odbornou terminologii.

Malí vědci během prvních hodin již stihli vyrobit gumový sliz, zjistili, že balónek můžeme nafouknout i jinak něž heliem a vlastním dechem, zkonstruovali výbuch sopky, připravili chemické ,,hrnečku vař“ nebo  jako praví astronauti vystřelili do vzduchu vlastně vyrobený  raketoplán. Všichni badatelé jsou ohromně šikovní, snaživí a nadšení pro práci. Ve vědátorech je obrovský potenciál, který je třeba právě takto prohlubovat a upevňovat. Možná zrovna budujeme významnou chemickou osobnost.

Mgr. Daniela Mirková, vyučující chemie a lektor Veselé vědy