Úspěch v sálové kopané

13. 11. 2018 se uskutečnil městský turnaj v sálové kopané. Žáci 6. a 7. tříd ZŠ Rychvald jeli s velmi
těžkým úkolem, obhájit loňské prvenství. Akce se opět odehrávala na orlovském gymnáziu.

Mladší žáci ve složení – V. Kořenek, D. Jílek, R. Krečmer, R. Böhm, D. Halška, M. Labda, S. Pinkas, D. Stark, A. Zhara, Š.
Blatoň byli rozlosováni do skupiny, kde se ocitly školy z D. Lutyně, Gymnázium Orlová, ZŠ Ke Studánce.
Aby se klukům podařilo postoupit ze skupiny, museli se umístit na prvním nebo druhém místě. Celkem
žáci odehráli tři zápasy s výsledky – 3:0, 2:0, 3:0, což jednoznačně poslalo naše chlapce do semifinále
rovnou z prvního místa. V semifinále jsme narazili na ZŠ Školní. Naši kluci nenechali nic náhodě a hned po
úvodním písknutí se do soupeře pustili. Souboj to byl nelehký, a tak po deseti minutách se skóre zastavilo
v náš prospěch na 2:1. Do finále jsme vstupovali již jako velcí favorité. Ve finále na nás čekala škola
Gymnázium Orlová, která nám chtěla jistě oplatit porážku ze skupiny. Recept na nás však nenašli. Hru
jsme kontrolovali s dvoubrankovým náskokem, o který jsme se v závěru v posledních 3 minutách začali
bát, neboť se soupeři podařilo střelit kontaktní gól. Po výhře 2:1 jsme se stali vítězi letošního městského
kola v sálové kopané a to již po druhé za sebou. Děkujeme všem hráčům za tak nádherný zážitek v podobě