Divadelní představení

Dne 24. září odjeli žáci 4. – 5. tříd na loutkové představení „Ronja, dcera loupežníka“, které sehráli herci Divadla loutek v Ostravě.

Za bouřlivé noci, která byla tak děsuplná, že vedví rozťala prastarý hrad, se narodila Ronja, dcera loupežníka, hradního vládce. Odtrženou část hned obsadil na smrt znepřátelený rod lupiče Borky. Tolik o tomto příběhu říká upoutávka na stejnojmennou knížku, kterou napsala švédská spisovatelka Astrid Lindgrenová.

Doporučujeme si tento napínavý příběh o netradičních pohádkových bytostech, o lásce, o nenávisti, o nepřátelství, ale také o pokoře a o smíření určitě přečíst.
Hodnocení žáků: Bylo to super. Hodnotím představení 10 z 10 bodů. Všechno se mi líbilo,zasmála jsem se, když se Mattisovi loupežníci koupali nazí ve sněhu a když Ronja dělala jarní hopsání. Ronja mi byla velmi sympatická, hodnotím 5 body z 10, protože to bylo pro malé.

Za 4. a 5. třídy M. Kaděrová, D. Lindáková