Pasování na čtenáře

Už jsem čtenář !

Není nic lepšího než přečíst si hezkou knížku. Čtení mění, čtení baví, čtení rozvíjí. Naštěstí to vědí už i naši druháci. Holky a kluci z druhých tříd už jsou také čtenáři.

Ve čtvrtek 3.září se v naší místní knihovně konalo PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE. Tentokrát nebylo ledajaké – na návštěvu k nám zavítala oblíbená spisovatelka dětských knížek, paní Zuzana Pospíšilová. Příběhy a postavy z jejích knih rázem ožily a děti pozorně poslouchaly, co všechno se v knížkách může stát a kolik životů může žít ten, kdo čte. Dozvěděli jsme se také, kdo je ilustrátor a jak vzniká obálka knihy. Paní spisovatelka nás všechny nalákala ke čtení, protože to může být velká zábava. Na závěr děti slavnostně přijaly pasovací listinu a krásnou knihu se záložkou. Každému zvlášť v uších zazněla tato slova:

„Znáš už všechna písmena, tak slova z nich složená,

umíš všechna správně číst, v knize přečteš každý list.

Protože čteš hezky hbitě, na čtenáře pasuji tě!“

 

Děkujeme!

učitelky druhých tříd