Zkouška Harryho Pottera

1. června sebrali žáci 2.B a 2.C veškerou odvahu a vypravili se do světa kouzel za Harrym Potterem do Parku Dakol.

Stali se z nich kouzelničtí učni, kteří prokazovali své znalosti, dovednosti, odvahu i pro kouzla a čáry neopomíjitelnou zručnost.

Harry si je prověřil ihned po příjezdu, kdy se přihnala dešťová smršť. Bylo třeba co nejrychleji ve stanu najít svůj batoh, zmizet v pláštěnce, nenechat ani škvíru volnou …..

Tato zkouška však neměla konce, ale trpělivost dětem pomohla překážku překonat.

Než si Harry rozmyslel, že kouzlo zruší, nabrali učni sílu při pořádné svačině a pustili se do překonávání dalších čarodějných nástrah: oslovil je mluvící klobouk, trénovali rovnováhu při hře na sochy, trpělivě předávali zprávy, zapamatovali si co nejvíce předmětů, míchali lektvary.

Konečně dešťové kouzlo pominulo, učně čekala poslední zkouška, ke všemu radostná: překonat průlezky, najít zvláštní zvuky, rozhýbat houpačky, nakonec i zpozorovat kouzelnické pomocníky – králíky, morčata, andulky a další živočichy.

Harry Potter ,,zmizel“ a děti se vrátily do Rychvaldu i přes nepřízeň počasí v dobré náladě, vybavené novými zážitky.

Za druháky čaroděje Eva Ulmanová