5.B SI PŘIPOMNĚLA VALENTÝNA

14.únor je od roku 1969 spjat se svátkem, který se v posledních letech těší velké oblibě, sv. Valentýna.

Ano, teprve od roku 1969 římsko- katolická církev toto datum uznala jako oficiální svátek. Do té doby se svátek zamilovaných slavil celkem 11 x v roce. Tuto a mnoho dalších zajímavých informací jsme se dozvěděli během pondělního vyučování.

P. učitelka nám přečetla vše o historii vzniku tohoto svátku, o legendách, které se s ním spojují i o tom, jak se slaví v jednotlivých částech světa.

Poté jsme na pracovních listech odpovídali na otázky spojené s tímto svátkem a v rámci českého jazyka doplňovali slova do daného textu. V matematice jsme zase pomocí šifer a příkladů řešili tajenku a zapojili jsme i geometrii, kde jsme do čtvercové sítě zakreslovali symbol Valentýna- srdce.

Zabrousili jsme také do vlastivědy, kde jsme zařazovali jednotlivé státy ke světadílům a snažili se určit hl. města evropských zemí.

Ve čtení jsme se zase stali tvůrci veršů a vytvořili jsme báseň na dané téma.

V průběhu dne nám byly také předány valentýnky, které jsme dostali od svých kamarádů a přátel.

Celý vyučovací den byl zakončen výrobou obrovského srdce a drobných valentýnek pro štěstí.

Žáci V.B

IMG_7961

Obrázek 1 z 10