Návštěva Planetária

    Dne 17.2.2022 navštívily třídy 4.C a 4.A Planetárium v Ostravě, program Kouzelný glóbus.

    Žáci se v příběhu o malé Mie dozvěděli o pohybech Země, střídání dne a noci, sklonu zemské osy, střídání ročních období a vlivu těchto změn na rostliny a zvířata.  Usadili se v pohodlných křeslech a živě sledovali moderovanou část pořadu – obzor, světové strany, hvězdnou oblohu, ukázku základních souhvězdí a jasných hvězd, otáčení oblohy jako důsledek otáčení Země, objekty na obloze, planety a další tělesa Sluneční soustavy. Po shlédnutí   programu si prohlédli prostory   hvězdárny. Některé děti byly zde poprvé, myslely si, že je to jako v Cinestaru, ale byly příjemně překvapeny.

                                                                                                                             Za 4. ročníky Mgr. A. Stáňová 

IMG_20220217_113034

Obrázek 1 z 6