Úspěšný lov čísel

V úterý 22. března tři sedmáci naší školy úspěšně provětrali své mozkové závity na Gymnáziu a Obchodní akademii v Orlové. Jeli totiž reprezentovat naši školu v matematické oblastní soutěži MATES. Celkem 7 škol karvinského okresu vyslalo dohromady 62 svých reprezentantů do boje s čísly a logickými postupy matematických slovních úloh. Žáci poměřovali své matematické dovednosti ve třech kategoriích, a to 6., 7. a 8. tříd.

Vanesa Przybylová s přehledem vyhrála ve své kategorii a se ziskem 17 bodů byla i absolutně nejúspěšnější řešitelkou v letošním ročníku soutěže Mates. Z 19 soutěžících se Matěj Adamec propočítal ke krásné bramborové medaili a František Heřman skončil hned za ním na 5. příčce.

Jménem školy našim účastníkům blahopřeji, děkuji za příkladnou reprezentaci školy a přeji další, nejen matematické, úspěchy.

David Pokluda, učitel M