Školní zahrádka – ŠD

Jaro je tady a konečně vykouklo sluníčko. Děti se začaly rozkoukávat po malé zahrádce, která je součástí naší družiny.  Na zahradě je nejen skluzavka s pískovištěm, ale také záhon plný květin. Děti se pomocí „Atlasu rostlin“ a aplikace „Plantnet“ naučily jednotlivé květiny poznávat.  V březnu jsme si zasadili semínka okrasné tykve. Vzorně se celou dobu o ně staráme. Na podzim tykve použijeme k výzdobě družinkových prostor. Součástí zahradních aktivit bude také úprava záhonu ve tvaru spirály. S paní učitelkou Ivou a její třídou, máme v plánu záhonek obsadit bylinkami. Prostor krásně provoní a můžeme si např. z máty udělat lahodný nápoj.

                                                                                                     ŠD Veronika Pokludová a děti z 5. oddělení

20220322_072214

Obrázek 1 z 3