Učitelé málem padli pod hokejkami deváťáků

Jako každoročně si výběr učitelského sboru a reprezentanti žáků 9. ročníku našli čas v
předvánočním týdnu k exhibičnímu utkání mezi florbalovými brankami. Středeční odpoledne 21. 12.
2022 se ve školní tělocvičně neslo v duchu měření florbalových sil.
Zápas byl bohatý na efektní a neopakovatelné akce na obou stranách. Tomu i odpovídal
vyrovnaný průběh či výsledek zápasu. První třetina skončila sice ve prospěch žáků 1:0, zato v té
druhé učitelé srovnali krok i skóre, když na začátku třetiny vsítili svůj první gól. Třetí dějství se neslo v
duchu dobývání učitelské branky. Naštěstí defenzíva byla neúprosná a nepustila soupeře do vyložené
šance. Naopak kantorská útočná síla poslala ještě jednou míček za záda brankáře našich
vycházejících žáků. Zápas tak skončil vítězstvím kantorů s přijatelným výsledkem 2:1.
A jelikož se blížily Vánoce, zpestřili jsme deváťákům i divákům turnaj samostatnými nájezdy.
V této disciplíně nakonec dominovali učitelé, kteří mnohdy „vměstnali“ míček do brány čtyřikrát. Našim
vycházejícím žákům se efektními nájezdy podařilo skórovat pouze dvakrát. 9 vyučujících, kteří odložili
klasifikační notýsek i učební pomůcky, a 12 dívek a chlapců našich devítek se nakonec rozešli smířlivě
podáním ruky. A jelikož šlo o exhibiční utkání, tak o zajímavé či humorné situace nebylo nouze. Vždyť
to také ocenili diváci hlasitým potleskem (foto zde).
Teď už jen dárečky a hurá na vánoční prázdniny. Přejeme všem příjemně prožité svátky a
plno zážitků, třeba jako z našeho exhibičního florbalu.