Exkurze – Městský úřad v Rychvaldě

 Ve středu 27. 9. 2023 se třetí třídy vydaly na exkurzi Městského úřadu v Rychvaldě.

    V rámci učiva “ Naše město” to bylo samozřejmě první důležité místo, které jsme chtěli s žáky navštívit.  Při příchodu se nás ujala p. Šelongová – vedoucí odboru školství a kultury, která nás úřadem provedla. Navštívili jsme p. starostku v její kanceláři. Zde jsme byli seznámeni s fakty o městě a úřadě. Žáci diskutovali, pracovali s mapou, ve skupinách skládali znak města. Nejvíce je zaujal velký nástěnný plán města na stěně. Někteří hledali své domy. Paní starostka jim ráda pomohla.  Dnes již žáci vědí, co je obřadní síň a k čemu na úřadě slouží. Na vlastní kůži si vyzkoušeli svatební obřad a musím říct, že se toho zhostili na výbornou. Nechyběla ani pohybová hra a také ověřování znalostí hrou “ Pravda a lež“. Také jsme nakoukli za dveře odboru stavebního a životního prostředí.  Žáci obdrželi pracovní list ke třídění odpadů a zkusili si vyplnit formulář k přihlášení pejska. Dostali drobné dárečky a sladkou odměnu, za které děkujeme.  Ve třídách jsme si pak exkurzi zhodnotili, co se nám líbilo a nelíbilo. Všem, kteří nám obětovali svůj čas, děkujeme, a budeme se těšit zase někdy příště.

  Za třetí třídy D. Lindáková

20230927_092746

Obrázek 1 z 22