Smířlivá florbalová exhibice

I letos se výběr učitelského sboru a výběru žáků 9. ročníku rozhodli v předvánočním týdnu
odehrát exhibiční utkání. Ve čtvrtek 21. 12. 2023 se ve školní tělocvičně odpoledne neslo v duchu
měření sil mezi florbalovými brankami.
Zápas byl bohatý na efektní a neopakovatelné akce obou týmů. Tomu i odpovídal vyrovnaný
průběh či výsledek zápasu. První třetina skončila ve prospěch žáků 2:1. Ta druhá byla sice bohatá na
zajímavé akce, ale obě defenzívy byly neúprosné a nepustily soupeře do vyložené šance. Skončila
tedy bez branek. Třetí dějství se neslo v duchu dobývání obou svatyní. Na začátku poslední třetiny
vsítili žáci svůj třetí gól. Kantorská útočná síla dokázala v poslední minutě ještě dvakrát poslat míček
za záda brankáře našich vycházejících žáků. Zápas tak skončil smířlivým výsledkem 3:3.
A jelikož se blížily Vánoce, zpestřili jsme divákům zápas samostatnými nájezdy. V této
disciplíně nakonec zvítězili naši vycházející žáci. Ti „vměstnali“ míček do brány dvakrát, zatímco
kantorům se efektními nájezdy podařilo skórovat pouze jednou. 9 vyučujících, kteří odložili klasifikační
notýsek i učební pomůcky a 12 dívek a chlapců našich devítek se nakonec rozešli smířlivě podáním
ruky. A jelikož šlo o exhibiční utkání, tak o zajímavé či humorné situace nebylo nouze. Vždyť to také
ocenili diváci hlasitým potleskem (foto zde). Možná i proto, že už na ně čekaly vánoční prázdniny a