Vážení rodiče,
ve školním roce 2024/2025 budeme odpouštět úplatu za školní družinu jen těm zákonným zástupcům, kteří jsou příjemci opakujících se dávek pomoci v hmotné nouzi.
V tomto případě je nutné podat žádost a tuto skutečnost doložit.
Žádost najdete na našem webu: Dokumenty/Žádosti/Žádost o odpuštění úplaty za ŠD (zde)
Ostatním účastníkům, tedy i těm, kteří mají nárok na přídavek na dítě, úplatu odpouštět nebudeme. Důvodem je nízká částka úplaty za družinu, která navíc nebyla v posledních šesti letech nijak navyšována.

Daniel Cigánek
ředitel ZŠ Rychvald

ZŠ Rychvald hledá pomocnou sílu do školní jídelny na 100 % úvazek. Nástup od 1.11. 2024. Dřívější práce v kuchyni výhodou.
Bližší informace na tel: 730 521 476

V letošním školním roce jsme poprvé jeli s našimi žáky do Vídně. Možnost rozšířit si znalosti německého jazyka a povědomí o našich sousedech nás motivovala vyrazit vlakem do hlavního města Rakouska.

Vídeň je nádherné město plné historických skvostů. Viděli jsme Belveder, Hofburg, Vídeňskou státní operu a další místa, která zůstanou v našich srdcích. Navštívili jsme zábavní park Prátr. Je jedním ze symbolů města a nejstarší atrakce svého druhu na světě.  Žáci měli možnost na vídeňském obřím kole vidět rakouskou metropoli z výšky 65metrů.

Zpáteční cesta vlakem byla velmi optimistická, plná dojmů, a to i přesto, že tento den byl velmi náročný.

Mgr. Dária Novosadová, Mgr. Iva Šmídová

WhatsApp-Image-2024-06-24-at-09.14.23-5

Obrázek 1 z 16

Žáci 4. a 5. ročníku si ještě předposlední den ve škole užili při atletickém trojboji.
Učitelé společně s žáky 8. třídy pro ně připravili atletický trojboj v hodu, skoku do
dálky a běhu na 50 m. Žáci soutěžili a hráli míčové hry.
Pak následovalo vyhlášení vítězů a předání diplomů a cen. Zdravou odměnu
v podobě ovocné kapsičky dostali všichni malí sportovci.
Děkujeme Spolku rodičů při ZŠ Rychvald za poskytnutí finanční podpory na nákup
odměn a žákům 8. třídy, kteří se podíleli na organizaci akce.

M. Kaděrová

Druháci se letos 10. června sešli, aby poměřili své síly, porovnali rychlost i svou mrštnost ve třech
disciplínách. Protože počasí atletice venku nepřálo, uskutečnila se soutěž v tělocvičně. I tak plynul
tento čas v bojovné atmosféře, žáci soupeřili v běhu, hodu a skoku z místa.
Výsledky v kategorii děvčat: 1. místo Vendula Grabovská
2. místo Kristýna Šrámková
3. místo Aneta Fritzlová
Výsledky v kategorii chlapců: 1. místo David Halška
2. místo Oliver Šindler
3. místo Alex Herok
Vítězům i všem účastníkům gratulujeme!
Za 2.ročník Eva Ulmanová

V pátek 14.6. naše školní hřiště zažilo první softbalové klání. V této pálkovací hře měřily síly
výběry vycházejících žáků a učitelského sboru. A utkání to bylo velmi zajímavé, plné dramatických
změn, kde nebyla nouze o divácky atraktivní i humorné akce.
Po první směně se vedení 5:0 ujali kantoři, ale hned v té druhé se deváťáci dotáhli na rozdíl
jednoho bodu. Třetí směna byla v režii našich nejstarších žáků, jelikož se dostali do vedení 8:5.
Nicméně v posledním dějství kantoři odvrátili tvrdý útok žáků a sami zpřesnili odpaly, čímž získali 8
bodů.
I když po posledním odpalu bylo na tabuli výsledné skóre 13:8 ve prospěch učitelského sboru,
zasloužilo si 10 vycházejících žáků obrovskou pochvalu za bojovnost nejen od diváků. Nakonec 10
učitelů odměnilo žáky sladkou odměnou a diváci bouřlivým potleskem.
A protože nám i sluníčko dopřálo pěkné počasí, rozešli jsme se do tříd spokojení a plní nových
dojmů a zážitků. Doufejme, že se třeba za rok opět sejdeme s budoucími deváťáky u tak příjemného a
pohodového sportu, jakým je softbal. Velké poděkování patří Lukáši Křižoščakovi, který nám celé
utkání odborným okem bedlivě a spravedlivě rozhodoval.

David Pokluda