Žáci ZŠ Rychvald zvládli mezinárodní zkoušky z angličtiny

V loňském školním roce měli naši žáci v prostorách Britského centra v Ostravě příležitost složit zkoušku Cambridge Young Learners of English (YLE), a získat tak mezinárodně uznávaný certifikát z angličtiny.

Zkouška se realizuje na třech úrovních: Starters, Movers a Flyers, přičemž naše škola měla zastoupení v každé z těchto kategorií. Kandidáti museli prokázat své dovednosti v poslechu s porozuměním, čtení, psaní a konverzaci. Žáci čtvrtých až sedmých tříd se na zkoušku připravovali jak v rámci hodin anglického jazyka, tak také v odpoledním kurzu. Velmi nás potěšilo, že všichni obstáli s nadprůměrnými výsledky a naše škola se stala partnerskou školou British Council. V tomto školním roce bychom tento úspěch rádi zopakovali a řady kandidátů ještě rozšířili.

Mgr. Vítězslav Adam, vyučující anglického jazyka