Panel, bublina, komiks?

Žáci z 2. A  a 2. B ZŠ Rychvald již vědí, co tento nadpis znamená.

21. září se vypravili do Městské knihovny Rychvald, aby si rozšířili znalosti a povědomí o uměleckém mediu, komiksu. Setkali se tak na Komiksovém workshopu s autorem komiksových příběhů Danielem Vydrou, který jim představil několik typů, pojmenování, přiblížil jim princip vzniku.

Žáci se také svou tvorbou podíleli na atmosféře komiksů, především užitím citoslovcí. Jejich tvorba byla postavena na vzájemné spolupráci. Celé setkání proběhlo v humorném duchu, děti reagovaly svým přirozeným způsobem. Po sehrání několika scének, podložených právě komiksem, si nové znalosti utřídili a těšili se na to, až si vytvoří svůj vlastní a originální komiks.

Děkujeme za pozvání paní knihovnici a očekáváme, že si několik dětských komiksů v nejbližší době přečteme.

 

Eva Ulmanová