Vzhůru do nekonečna a ještě dál aneb páťáci v Planetáriu Ostrava

V úterý 23. října 2018 se žáci ze všech pátých tříd vydali objevovat vesmír. V tento den nám ostravské Planetárium připravilo velice pěkný program s profesionálním komentářem na téma Dobrodružná cesta k planetám, plný zajímavých a vzrušujících výprav a nových objevů.

Zkoumali jsme nekonečný a tajemný vesmír, až se nám tajil dech. Z pohodlného křesla se nám nad hlavami měnila denní obloha v noční, z hvězd se tvořila kouzelná souhvězdí a planety byly tak blízko, jako bychom byli jejich součástí. Měli jsme nutkání sáhnout si na povrch Měsíce nebo se proletět ve stavu beztíže.

Po skončení této zajímavé části nás čekala část druhá, a to zážitkové dobrodružství v Experimentáriu. Co to znamená?

Řídit vozítko na Marsu, vidět sebe sama v infračerveném světle,  vyskočit na měsíčním povrchu a mnohem víc.  Zkoušeli jsme interaktivní exponáty, abychom hravě a zábavně poznali přírodní zákony a děje.

Cesta zpět probíhala v klidu a v dobré náladě. Některé děti zde byly poprvé a odjížděly s novým zážitkem, na který dlouho nezapomenou.

Mgr. I. Trčková