Mikulášská laťka – 27.11.2018

V úterý 27. 11. 2018 přišli naši největší sportovní nadšenci do tělocvičny ZŠ Rychvald poměřit síly ve skoku vysokém. Letos o titul „Mikulášské laťky“ bojovalo ve čtyřech kategoriích celkem 23 dívek a 33 chlapců 6. – 9. tříd. Na tři nejlépe umístěné závodníky z každé kategorie čekaly sladkosti, diplomy a postup do městského přeboru ve skoku vysokém v Orlové.

Jako první proběhla kategorie mladších žáků, tedy chlapců a dívek 6. a 7. ročníků. V konkurenci 12 mladších dívek se se skokem vysokým 120 cm stala vítězkou Agáta Mrázková z 6. A. Stříbrná Natálie Mentlíková ze 7. B a bronzová Beáta Nowaková z 6. B shodně překonaly laťku vysokou 110 cm. V nejobsazenější kategorii mladších chlapců, kde startovalo 26 žáků, se favoritem stal Šimon Blatoń z 6. A, jelikož překonal laťku ve výšce 130 cm. Stříbrnou medaili sklidil Dominik Jílek a bronzovou pozici si vyskákal Tobiáš Píša, oba ze 7. B výkonem 120 cm. Dále pokračovala soutěž

v kategorii starších žáků a žákyň. Z 11 dívek 8. a 9. ročníků se absolutní vítězkou stala Aneta Oprchalská z 8. B za skok ve výšce 135 cm. Druhé místo obsadila Lucie Grycmonová z 8. B. za výkon 125 cm. Třetí místo vybojovala Tereza Smolínová z 9. A, která ukončila soutěž výkonem 120 cm. I letos 7 chlapců z 8. a 9. ročníků dokázalo pro diváky zdramatizovat klání na větších výškách. Zlato sklidil Lukáš Filák z 8. C pokořením laťky ve výšce 145 cm. Laťku ve výšce 140 cm přeskočil a tím si zasloužil stříbro Patrik Brudovský z 8. A. Bronzová pozice připadla za skok ve výšce 135 cm Fabiánu Bursovi z 8. C (foto zde).

Samozřejmě děkujeme divákům, kteří vytvořili pro závodníky skvělou atmosféru. Taktéž děkujeme všem soutěžícím za účast a přejeme hodně zdaru a pevné nervy v dalších soutěžích.

 

David Pokluda