Okresní kolo Olympiády v jazyce anglickém

Dne 27. února 2019 proběhla v prostorách havířovské Základní školy 1. máje Olympiáda v anglickém jazyce.

V kategorii mladších žáků reprezentoval naši školu Jarda ze třídy 6.B. Ze starších žáků jsme vybrali Báru z 8.A, která soutěžila už loni, kdy skončila pátá. V letošní početné konkurenci více než dvaceti základních škol z celého okresu Karviná se oběma našim žákům podařilo vybojovat důstojné čtvrté místo. Stejně jako v minulém roce byly i letos rozdíly mezi nejlepšími soutěžícími minimální, a vytoužené vítězství nám tak uniklo jen o několik málo bodů. I přesto máme všichni velikou radost, že se vyplatily hodiny přípravy, směřované nejen k nejvyššímu možnému bodovému hodnocení, ale především k všestrannému zlepšení jazykové úrovně soutěžících.

V příštím roce se opět rádi zúčastníme a nabytých zkušeností se pokusíme využít tak, aby nás dovedly k ještě lepším výsledkům.

Mgr. Vítězslav Adam, učitel anglického jazyka