Naši matematici bodovali na okresní úrovni!

Naši nejzvídavější matematici 2. stupně si už od října 2018 ve svém volném čase, tedy doma, lámali hlavy nad slovními úlohami vstupního kola soutěže, organizované na školách. Z rychvaldských školních řešitelů šesti matematických úloh vzešla dvě děvčata, která úspěšně vyřešila alespoň čtyři příklady. V úterý 9. 4. 2018 jela B. Borůvková (8. ročník) a B. Nowaková (6. ročník) reprezentovat ZŠ Rychvald na okresní kolo Matematické olympiády do SVČ Juventus v Karviné.

Soutěžící sice řešili pouhé tři úlohy, náročností odpovídající své věkové kategorii, ovšem o nic jednodušší než ve školním kole nebyly. Každá kompletně vypracovaná úloha byla ohodnocena maximálně 6 body. Úspěšným řešitelem se stal ten, kdo získal alespoň 9 bodů. V kategorii 8. ročníků si B. Borůvková nevedla vůbec špatně, ovšem ze startovního pole 42 účastníků se neprobojovala mezi úspěšné řešitele. Lépe se dařilo v kategorii 6. ročníků B. Nowakové, která se v konkurenci 48 účastníků umístila na 5. – 15. místě a s 12 body se stala úspěšnou řešitelkou.

Oběma dívkám děkujeme za skvělou reprezentaci v tak náročné matematické soutěži a přejeme mnoho dalších úspěchů.

David Pokluda