DEN NARUBY ANEB TO NEBYL APRÍL!

Dne 1. dubna 2019 se konal jednodenní projekt DEN NARUBY, ve kterém si žáci vyměnili role s pedagogy. Cílem bylo seznámit žáky s přípravou a průběhem výuky v jednotlivých předmětech.

Žáci se učili spolupracovat jak mezi sebou, tak s vyučujícími 3. ročníků, aby výuka byla pro děti atraktivní a splnila jejich představy.

Žáci 5. ročníků poté kriticky zhodnotili vlastní výkony a dojmy, přičemž většina z nich byla nadšená a ráda by si učení zopakovala, ale uznávají, že role učitele není snadná.

Lucie Tvardková, Iva Trčková

A jak to viděli třeťáci:

„Bylo to legrační a zábavné, protože Vy jste seděla vzadu a páťáci nás učili.“

„Bylo to super, protože jsme se vůbec neučili a hráli plno her.“

„Můžeme si připravit hodiny pro prvňáčky, rádi bychom to taky zkusili.“

Takové názory se objevily při hodnocení tohoto dne. Žáci se v hodinách aktivně zapojovali a zvládali se učit pod vedením páťáků.

„ Bylo to super.“

„ Moc se mi to líbilo, hlavně angličtina a matematika.“

„ Bylo to fajn, protože to byli naši kamarádi.“

„ Chceme to za dva roky zkusit taky.“

„ Líbily se mi hry a soutěže.“

Žákům ze třetích tříd se Den naruby velmi líbil. Musíme ocenit práci a připravenost páťáků a moc jim děkujeme.

Michaela Kaděrová, Daniela Lindáková