Kdo nepřišel, prohloupil

To by určitě platilo pro letošní Drakiádu. V úterý 15.10. se totiž nejen vrátilo babí léto se svým úžasným sluníčkem a báječnou teplotou, ale vzalo s sebou i vítr. Takže po dlouhé době nemusely děti
ani jejich maminky, tatínkové, babičky či dědečkové tolik běhat, a přesto jim jejich draci létali dlouho a vysoko.
Na start se nakonec postavilo sedmdesát soutěžících nejen z prvního stupně ZŠ, ale i z mateřské školy. Soutěžili v umění udržet svého draka co nejvýš, co nejdéle, ale mohli využít i svou vtipnost,
když vybírali jméno pro svého dráčka, a zručnost, protože se mohli zapojit do soutěže výtvarné.

Vše nakonec dopadlo následovně:

Nejvtipnější jméno:
Pulcerová Klaudie Rychlosaurus
Stark Filip Honimtak
Paštinský Petr Kuliočko

Nejhezčí ručně vyrobený drak:
Pressenová Alexandra
Šlachtová Beatrice
Blejchař David

Nejlépe a nejdéle létající draci:
1. místo: Sestry Dendisovy, Adéla Hrochová, Šimon Gabor
2. místo: Sourozenci Mitzovi, Martin Javorský, Samuel Stadher
3. místo: Robin Rusz, Tomáš Grycmon, Valérie Serafínová

Za pomoc děkuji pedagogickým pracovníkům i žákům 2. stupně, bez jejichž pomoci by zdárný průběh akce nebyl vůbec myslitelný.
No, a na příští rok nám nezbývá, než si přát, aby nám počasí přálo, děti měly chuť si zasoutěžit a rodiče si mohli udělat čas.

Za organizátory T. Gränzerová, foto D. Lindáková