ABECEDA PENĚZ

Žáci 4. A a 4. B se zapojili do vzdělávacího programu pro první stupeň ZŠ – Abeceda peněz.

Jde o program České spořitelny na podporu finanční gramotnosti žáků. Žáci si v rámci programu osvojují základní finanční pojmy, v praxi si vyzkouší, jakou hodnotu peníze mají. Hlavním úkolem je zrealizovat vlastní podnikatelský plán a vybudovat firmu. Pod vedením zkušených lektorů a učitelů budou na svém projektu pracovat přibližně 3 měsíce s cílem vybudovat vlastní firmu a uspořádat jarmark, na kterém pak své výrobky prodají. Zisk společně užijí dle svého zvážení. Ve třídách jsme vymysleli, co budeme vyrábět a prodávat, název firmy, vybrali jsme ředitele i finančního ředitele.

Ve středu 12. 2. jsme se vypravili na návštěvu do pobočky České spořitelny v Bohumíně. Exkurze trvala asi 2 hodiny. Žáci během přednášky plnili zábavné úkoly. Exkurze na pobočce, kde žáci viděli opravdový 1 000 000 Kč a mohli si vyzkoušet vkládat a vybírat peníze z bankomatů, se žákům velmi líbila.

Obdrželi jsme počáteční kapitál 3 000 Kč, plakát a pěkné kloboučky. A nyní je těžká a náročná práce před námi. Držte nám palce.

Mgr. Daniela Lindáková