Recitátoři byli úspěšní v městském kole v Bohumíně

Tak nám zabili Ferdinanda, paní Müllerová!“, ozvalo se dne 27. 2. ze sálu Občanského sdružení Maryška v Bohumíně, kde probíhalo městské kolo recitační soutěže. (foto)

Známým prozaickým textem od Jaroslava Haška Osudy dobrého vojáka Švejka se představil František Strýček z 9. B a také si za svůj výstup zasloužil krásné 2. místo s postupem do okresního kola, které se bude konat v Karviné. Dále se za naši školu poprvé představila žákyně 6. třídy Markéta Olšovská a mohu říct, že na ni nervozita nebyla vůbec znát. S básní od známého písničkáře Jarka Nohavici Vlaštovky sklidila úspěch a vybojovala si tak krásné třetí místo.
Oběma moc gratuluji a děkuji nejen za jejich reprezentaci školy, ale především za odvahu předstoupit před soutěžící a porotu.

Mgr. Radka Křižoščaková