Tonda Obal na cestách

Někdo by si mohl po přečtení nadpisu říct, že na žáky základní školy čekal dobrodruh, který procestoval svět. Místo toho ale na všechny čekalo jiné dobrodružství.
Tonda Obal je program, který se zabývá tříděním, recyklací, ale také eliminací odpadů. Na webu projektu společnosti EKO-KOM TONDA OBAL. CZ se můžete mimo jiné dočíst: „Tuto pojízdnou
výstavu, která je realizována na českých školách již přes 20 let, navštívilo za dobu její existence přes 2 miliony dětí. Na akci se žáci dozvědí, jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něj dále vyrábí. Mají
možnost se podívat na vzorky recyklovaných materiálů.“

Lektoři nás navštívili naposledy před čtyřmi lety, nyní opět přijeli oživit a doplnit vědomosti našich žáků a pedagogů. Nutno dodat, že se většina v problematice orientovala. Protože i město Rychvald preferuje zodpovědné nakládání s odpady, na akci se přišel osobně podívat i pan starosta s redaktorem a kameramanem televize Polar v jedné osobě. Jak to vypadalo, se můžete podívat na  následujícím odkazu:

https://polar.cz/zpravy/karvinsko/rychvald/11000019377/skolaci-z-rychvaldu-prekvapili-svymi-znalostmi-o-trideni-a-likvidaci-odpadu

T. Gränzerová