Sportovně naladěný květen

I když nám příjemnou každoroční oslavu MDD přerušila karanténní opatření, po dvou letech se učitelé opět přesunuli společně s žáky 2. stupně mimo školní lavice. Trochu s předstihem, v pondělí 30. 5. 2022, se 209 dětí utkalo v atletické olympiádě na hřišti a v tělocvičně školy. Chlapci i dívky měřili síly v běhu na 60m, ve skoku dalekém či vysokém nebo v hodu kriketovým míčkem. Dívky 6. – 7. tříd si mohly vyzkoušet běh na 600m a chlapci běželi na trati dlouhé 1000m. To dívky 8. – 9. tříd závodily v běhu na 800m a chlapci na 1500m. Starší žáci i žákyně dokonce soutěžili ve vrhu koulí. Nejvíce sledované bylo prestižní poměřování sil mezi třídami ve štafetách na 4x60m (foto zde).

I když jsme hned od začátku klání s respektem počítali mraky na obloze, dopřálo nám počasí soutěž

v jednotlivých disciplínách dotáhnout do svého zdárného konce. Nakonec jsme výsledky vyhlašovali střídavě v mírném deštíku i pod sluníčkem. Za příslušnou kategorii byli oceněni v každé disciplíně tři nejlepší atleti diplomem a sladkostí na doplnění energie. A protože jsme slavili svátek všech dětí, dostali sladkou odměnu všichni, kteří soutěžili nebo jenom pomáhali na stanovištích.

Jako doplňková disciplína byla pro všechny žáky připravena zajímavá aktivita. Na umělém trávníku každý žák absolvoval střelbu na korfbalové koše. Ze tří pokusů se započítávaly ty úspěšné. Nejlépe skórující třídou byli žáci 7.A s 1,2 zásahu na koš.

Poděkování patří všem vyučujícím, neboť ti stáli na straně spravedlivých rozhodčích.

David Pokluda