Pasování na čtenáře

      “S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole.”

   Tento citát najdeme v Rychvaldské knihovně, do které jsme s prvňáčky zavítali ve čtvrtek 23. 6. Čekalo na ně pasování na čtenáře. V knihovně nás přivítaly knihovnice paní Tluštíková a autorka dětských knížek Zuzana Pospíšilová, která si pro žáky připravila velice pestrý program. Představila nám své knížky, kterých je více jak 250 a  zábavnou formou zjistila, zda žáci opravdu znají písmena a umí číst. Potom následovalo samotné pasování na čtenáře říkankou, mečem a podáním ruky.  Žáci dostali od autorky knížku a přihlášku do knihovny.

    Děkujeme městu a knihovně za jedinečnou akci pro děti. Velmi se nám líbila.

                                                                                       Za první třídy D. Lindáková

1.A

Obrázek 1 z 3