Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, je…

 

Ačkoli by všichni, znalí pohádkového večerníčku, čekali obligátní odpověď, za touto ranní mlhou se neobjevil rybníček Brčálník, ale Skučák. Respektive město Rychvald a jeho škola. Vzhledem k tomu, že se zde mlha roztahovala jen do poledne, mohli jsme od půl třetí běhat s draky za krásného slunečného bezvětrného dne. Takže téměř dokonalé.

Z avizovaného počtu 110 dětí jich nakonec se svými rodiči, babičkami a dědečky či sourozenci přišlo 79. Tyto odvážlivce ze základní i mateřské školy neodradilo bezvětří a byli rozhodnuti své draky dostat do vzduchu za každou cenu. Tradičně se soutěžilo o nejoriginálnější jméno (zde se zapojili pouze žáci ZŠ, kteří odevzdali lístečky svým třídním učitelům, a jména byla vybrána bez ohledu na to, zda se drakiády pak zúčastnili) a v létání. No, tentokráte spíš v běhu, protože bez rychlých nohou svých majitelů se draci do vzduchu nedostali. Spolek rodičů přišel se svými dvěma kategoriemi: zvítězit jste mohli s nejmenším ručně vyrobeným létajícím drakem – ten měřil 9 centimetrů – a nejdelším ručně vyrobeným dračím ocasem – ten měl přes 10 metrů. A další dvě kategorie a jejich vítězové:

Nejoriginálnější jméno   1. místo Luboš Rutar a drak Jemito Jedno

  1. místo Josef Mikšaník s drakem jménem Renerankonus
  2. místo Emma Ilyková a Rainbow Déšť

Nejvytrvalejší letci          1. místo Samuel Koch, Klaudie Pulcerová, Daniel Oprchalský

  1. místo Adéla Hrochová, Jan Gawlas, Tereza Vychodilová
  2. místo Luboš Rutar, Sára Bezkybová, Aneta Fišerová

Všem vítězům gratulujeme, ostatní snad přijdou zkusit štěstí zase za rokJ.

Za všechny zúčastněné pedagogy T. Gränzerová