V dědině i na ranči

84 žáků druhých tříd a 1.C se vypravilo 5. června do malebné dědiny v Rožnově pod Radhoštěm. Pomocí výkladu průvodkyně se žáci ocitli v době minulé, zjišťovali, jak vypadal život našich předků.

Oslovily je skromné světničky, již zapomenuté předměty, hlavně pak kouzla vznikající pod rukama řemeslníků. Nezapomenutelným zážitkem bylo sledování domácích zvířat, jejich mláďat.

Aby měly děti školní výlet ještě zajímavější, zasoutěžily si na Ranči Bučiska. K této příjemné aktivitě se bylo třeba posilnit. Není nic lepšího, než si vychutnat pořádný oběd! Ve skutečné restauraci!  I s dalšími hosty!

Pak už nic nebránilo ovládat luk a šípy, lovit ryby, …. povozit se na koni.

Děti se dočkaly i překvapení, kterému přispělo na intenzitě dunivé hřmění, zesilující vítr, blížící se bouřka! Takže rychle najít poklady a zpátky pod střechu!

Vše stačili žáci prožít: letní horko, krátkou bouřku, pohodovou jízdu tam i zpět, nové informace,

soutěže, suvenýry i dárečky.

Poděkováním pedagogům i Výletníkům (organizátoři z Rožnova pod Radhoštěm) jsou reakce dětí,

které uváděly, že je výlet překvapil, že nečekaly tolik zážitků, které si domů odvezly.

Eva Ulmanová