Dvojnásobný matematický úspěch

V úterý 28. února dva šesťáci, pět sedmáků a pět osmáků naší školy úspěšně otestovali své mozkové závity na Gymnáziu a Obchodní akademii v Orlové. Jeli totiž reprezentovat naši školu v matematické oblastní soutěži MATES. Sedm škol karvinského okresu vyslalo dohromady 73 svých reprezentantů do boje s čísly a logickými postupy matematických slovních úloh. Žáci poměřovali své matematické dovednosti ve třech kategoriích, a to v kategorii 6., 7. a 8. tříd.

A výprava to byla docela úspěšná. Z nejobsazenější kategorie 6. ročníků se nejlépe z naší školy propočítal k bronzu P. Píša. To mezi 15 sedmáky si nejlépe vedl R. Rusz, když obsadil dělené 4.- 6. místo. Z nejstarší kategorie si mezi 26 osmáky vybojoval bronz F. Heřman. Hned za ním skončila na krásném bramborovém místě V. Przybylová a dělenou 5.- 7. příčku získal J. Just.

Jménem školy všem našim účastníkům blahopřeji, děkuji za příkladnou reprezentaci školy a přeji další nejen matematické úspěchy.

David Pokluda, učitel M